Cechy osobowe właściciela biznesu

Kształtowanie osobowości. Każdy kto chce rozpocząć przygodę z biznesem musi być osobą odważną gdyż oznacza to nieustanną pracę nad własnym charakterem, przekonaniami i słabościami. Jest to najtrudniejsze zadanie ze wszystkich sfer funkcjonowania człowieka.

Kolejnym założeniem jest stałe zdobywanie wiedzy i umiejętności niezbędne do tego aby świadomie sterować biznesem po morzu praw ekonomii i walki z konkurencją. Bez solidnej wiedzy biznes to tylko hazard.

Pasja daje energię do pracy. Osoba nie wypala się lecz pokonuje kolejne przeszkody a problemy jest w stanie zamienić na swoje korzyści w procesie twórczym.
Brak natychmiastowych widocznych efektów pracy działa zawsze jak kotwica, to właśnie pasją można się jej przeciwstawić i pracować dalej.

Twarda skóra to umiejętność przyjmowania ciosów zawinionych i niezawinionych. Każda porażka może zostać potraktowana jak cenna lekcja i hartowanie charakteru. Należy uczyć się poskramiać złe emocje: stres, złość, gniew, zwątpienie, itp. Porażek nie ponosi tylko ten kto nic nie robi.

Etyka to uczciwość traktowana bardzo poważnie a nawet drobiazgowo. Niezależnie od tego czy ukradniesz 1000000zł czy 1gr jesteś już złodziejem. To samo należy rozszerzyć na wartości niematerialne i prawne oraz prawa autorskie w Internecie. Każdy nielegalnie używany program lub zdjęcie bez zgody właściciela to nieuczciwość. Jeśli przywykniesz do drobnych nieuczciwości szybko wejdziesz w większe a potem w korupcję. Obecnie w skorumpowanym świecie brakuje uczciwych biznesmenów - gdyż jest to trudniejsza droga, ale satysfakcja z prowadzenia uczciwego biznesu jest nieporównanie większa.


W dzisiejszych czasach przewagę konkurencyjną zdobywa się :

  • posiadając precyzyjną i prawdziwą informację
  • szybciej niż zdobędzie ją konkurencja
  • wiedząc jak wykorzystać posiadaną informację